Folia stretch przydaje się przy pakowaniu

Bardzo często różnego rodzaju rzeczy są wysyłane na paletach, bo tak jest taniej i szybciej. Dodatkowo jeśli taka paleta zajedzie do sklepu, to jego pracownicy wiedzą co na niej jest, gdzie ją postawić i mają pewność, że cały towar który się na niej znajduje jest jednego rodzaju. Jednak żeby taka paleta mogła być spokojnie przewożona i żebyśmy mieli pewność, że podczas transportu nic złego się z nią nie stanie, musimy wiedzieć, że jest dobrze zabezpieczona. I w tym właśnie może nam pomóc specjalna folia stretch.

edukacja.ekologicznie.com.pl

Jest mocna

Jeżeli chcemy owinąć paletę, albo karton i chcemy mieć pewność, że nie będzie tak łatwo rozerwać tego zawinięcia, to powinniśmy do tego wykorzystać folię stretch. Jest ona bardzo mocna, a jeszcze jeśli nałożymy kilka jej warstw, które się ze sobą skleją, to możemy być pewni, że rękoma nikt nie da rady jej rozerwać, potrzebne będzie do tego coś ostrzejszego. Taka folia stretch może być owijana ręcznie, albo za pomocą maszyny, co sprawdzi się szczególnie w różnego rodzaju firmach, w których jest dość często używana. Nie mniej warto wiedzieć, że jeśli owiniemy nią produkty na palecie, jeśli zrobimy to naprawdę dobrze, to nic nie ma prawa się rozsypać podczas transportu, a ładowanie i wyładowywanie takiej palety będzie znacznie wygodniejsze.

Ma różne kolory

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że taka folia proponowana nam jest w różnych kolorach. Możemy kupić przezroczystą i wówczas dokładnie widać co się pod nią znajduje, ale możemy także kupić czarną. Ta druga świetnie sprawdza się, gdy chcemy coś wysłać pocztą i nie chcemy, aby inni widzieli co to jest. Wówczas taki karton z przesyłką możemy owinąć taką folią stretch i na niej nakleić naklejkę z adresem. Mamy pewność, że przesyłka jest anonimowa, a z drugiej strony wiemy, że jeśli ktoś chciałby ją otworzyć, to naprawdę mocno musiałby się przy tym postarać. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby wykorzystywać taką folię stretch do pakowania, zwłaszcza jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie zapakowane solidnie. Warto zobaczyć jakie właściwości ma taka folia, na ile jest wytrzymała, do czego możemy ją wykorzystać. Im więcej będziemy o niej wiedzieć, tym chętniej będziemy z niej korzystać, bo będziemy mieli pewność, że dobrze spełni ona swoje zadanie.

Powinniśmy też wspomnieć, że taka folia stretch nie jest aż taka droga, a co się z tym wiąże, jest to dodatkowy argument do korzystania z niej, zwłaszcza jeśli wiemy, że będziemy jej potrzebować w naprawdę sporych ilościach do pakowania.

stropy