Karnawał w Wenecji – informacje ogólne

Turyści przybywający do Wenecji na karnawał pojawiają się w tym urokliwym mieście już na długo przed jego rozpoczęciem. Inicjacja Karnawału Weneckiego to wspaniałe pokazy oraz widowiskowe show. Momentem kulminacyjnym jest jednak niedziela paradna, kiedy to na Kanale Grande odbywa się parada wodna, czyli kanałem przepływają piękne i imponujące łodzie i gondole, z postaciami w maskach przebranymi w kostiumy historyczne.

Na terenie dawnych stoczni Republiki Wenecji, czyli na terenie Arsenału, rokrocznie odbywają się też spektakle. Jest to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez miłośników dobrego jedzenia oraz fajerwerków. Zabawie towarzyszy tu bowiem mnóstwo pokazów pirotechnicznych, degustacja smakowitego jedzenia, a także szereg rozmaitych dodatkowych atrakcji, które są zupełnie darmowe dla przebywających tu uczestników zabawy.

Karnawał Wenecki nie mógłby też odbyć się bez tradycyjnego Lotu Orła. To przelot orła z dzwonnicy Bazyliki św. Marka, który upamiętnia przedstawienia teatralne z czasów największej świetności miasta.

To oczywiście lot stricte symboliczny, bowiem w rolę orła wciela się mieszkaniec miasta, który przemieszcza się poprzek placu.

www.wadowice.malopolska.pl