Moda męska dla nietypowej sylwetki

Właścicielom wielkich marek i linii odzieżowych trudno sprostać oczekiwaniom konsumentów, którzy nie mieszczą się w ich ogólnej rozmiarówce. Mężczyźni mają wszystkie kształty i rozmiary. Bywają otyli, krępi, niscy i szczupki, wysocy i przysadziści bądź wysocy i szczupli. Co więc mają zrobić panowie, którzy ubrać się przecież muszą, a nie bardzo mają gdzie? Czy są skazanie na wieczne podwijanie spodni i rękawów bądź noszenie workowatych ubrań, byleby długość się zgadzała?

Sklepy z odzieżą używaną

Dobrą opcją dla mężczyzn o nietypowych wymiarach będzie sprawdzanie sklepów z odzieżą używaną w okolicy. Niekoniecznie muszą być to sklepy sprzedające odzież niskiej jakości na wagę, mogą to być również sklepy second-hand oferujące ubrania wiodących marek po indywidualnych cenach. Na pewno łatwiej będzie tam znaleźć wąską marynarkę o długich rękawach lub spodnie szerokie w pasie i o krótszych nogawkach. Kolejnym plusem jest to, że używana odzież jest dużo tańsza, zostaje więc więcej w kieszeni na ewentualne dopasowanie jej do sylwetki.

Szycie na miarę

Jest to dobre rozwiązanie dla panów, którzy mogą sobie pozwolić na większe wydatki na garderobę.

Nie jest to najtańsza opcja, jednak ma niewątpliwą zaletę – ubranie szyte na miarę będzie pasować idealnie, a wykonane z dobrej jakości materiałów może wytrzymać lata.

Sklepy z odzieżą o nietypowych rozmiarach

Spotykane zarówno w dużych miastach jak i małych miasteczkach sklepy z odzieżą o nietypowych rozmiarach skierowane są na ogół do osób otyłych, które wykraczają poza rozmiary produkowane przez większość producentów na rynku. Jeśli jesteś mężczyną, który ma dokładnie taki problem spróbuj poszukać w takim właśnie sklepie.

Zakupy w internecie Sklepy internetowe mogą być wybawieniem dla mężczyzn o nietypowych kształtach. Strony internetowe często podają dokładne wymiary oferowanej odzieży, a jeśli nic na Ciebie nie pasuje istnieją firmy, które oferują szycie modeli zaprezentowanych na stronach pod konkretnego klienta, a więc i w konkretnych wymiarach i to za niewygórowaną cenę.

Przeróbki krawieckie

Zauważyłeś w sklepie przepiękny garnitur, idealną parę jeansów czy bluzę swoich marzeń, ale nogawki są trochę za długie, rękawy za szerokie, a spodnie za duże w pasie? Nic straconego! Znajdź najbliższą krawcową i przynieś jej swoje ubranie. Dobra krawcowa niskim kosztem może zdziałać cuda. Warto jednak trochę wcześniej poczyta o możliwościach przeróbek krawieckich, żeby nie spotkać się z rozczarowaniem, że spodni nie da się poszerzyć lub przedłużyć.