Wiele zawodów, różny poziom formy

Niemniej jednak, żadne sukcesy, kibicowanie, nie miałoby w ogóle sensu, gdyby nie sama organizacja okazji do sprawdzenia się na arenie międzynarodowej. Dzięki możliwością, jakie dają imprezy sportowe każdy kraj może wziąć udział w tych ważnych wydarzeniach. Choć konkursów jest co najmniej kilka, w różnych przedziałach czasowych, to każdy wybitny sportowiec pragnie zdobywać medale na każdych z nich.

Nie zawsze jest to możliwe z rożnych powodów, wśród których najważniejszym jest aspekt zdrowotny, a także zachowanie formy na te ważniejsze spotkania. Niemniej jednak mnogość rozgrywek sportowych ma swoje minusowe strony, bowiem niejednokrotnie zdarzało się, że nawet nie zdążyliśmy nacieszyć się zdobyciem medalu, bo już za chwile ktoś nam go odbiera. Niejednokrotnie Mistrzowie Świata nie byli w stanie wygrać Mistrzostw Europy, bo akurat podwinęła im się noga.

Zatem nie zawsze najważniejsza impreza sportowa wskazuje najlepszego z najlepszych, tylko dobrego zawodnika, lub drużynę w danym turnieju.